Часто, під час індивідуальної терапії фахівець може стикнутися з різноманітними захисними механізмами та станами пацієнта. Наразі існує велика кількість інструментів для полегшення роботи психолога. Одним з таких інструментів є карткова гра «Світи» розповідає клінічна психолог МРЦ МВС України «Кремінці» Марія Кіщук.
Гра «Світи» складається з 11 категорій, у кожній із яких — близько 30 запитань. Відповіді на них — це важливі кроки назустріч і можливість синхронізувати ритми життя.
Карткова гра «Світи» допомагає розпочати діалог у парах військових та їхніх коханих про важливі, втім часто непроговорені теми — досвід переживання війни, стосунки на відстані, глибинні почуття та особистісні трансформації.
Проєкт покликаний надати додаткові можливості та інструменти для військових, ветеранів, ветеранок й їхніх партнерів_ок, аби зберегти у парах близькість попри розлуку та виклики війни – Ветеран Хаб.
Хоча гра і створена для самостійного використання та комунікації між партнерами, вона також є і надзвичайно цінним інструментом для роботи психолога з травматичним досвідом. Різні теми блоку карток, змістовні та лаконічні запитання, можливість залишити певне запитання відкритим - допомагає фахівцю працювати з травматичним досвідом військовослужбовця. Що ж до впливу на стан пацієнта, то саме гра допомагає повернути відчуття контролю та передбачуваності завдяки змозі обирати категорію та карту самостійно. Поліпшує контакт між терапевтом та пацієнтом і сприяє створенню безпечного простору в межах кабінету психолога.
Дякуємо Ветеран Хабу за можливість отримання друкованої версії гри, яка неочікувано стала допоміжним та чудовим інструментом у сфері психологічної підтримки військовослужбовців, які проходять реабілітацію після поранень.