Назад до новин
Екскурсія до опішнянського Музею-заповідника
Схожі матеріали
izobrazenie-viber-2024-11-13-11-35-13-007.jpg
28.10.2024 00:00

В межах психологічної реабілітації військових була прроведена екскурсія до опішнянського Музею-заповідника, діяльність якого спрямована на збирання польових матеріалів, формування колекцій, наукове вивчення та популяризацію українського гончарства.

Музей-заповідник володіє найбільшою в Україні колекцією творів народних майстрів-гончарів та художників-керамістів (близько 55000). У ній представлено творчі досягнення мистців усіх історико-етнографічних регіонів України, провідних національних шкіл художньої кераміки. Не мають аналогів у країні та за її межами й музейна Національна галерея монументальної та садово-паркової глиняної скульптури, Галерея символічних панно провідних художників-керамістів і гончарів України та інших країн.

Нині це — багатоструктурний науково-просвітницький центр, у складі якого функціонують: Національний архів українського гончарстваГончарська книгозбірня України, Аудіовізуальна студія українського гончарства, видавництво «Українське Народознавство»Меморіальний музей-садиба славетної гончарки Олександри СелюченкоМеморіальний музей-садиба гончарської родини ПошивайлівМеморіальний музей-садиба Леоніда СморжаМузей мистецької родини Кричевських, Центр популяризації гончарської спадщини України.

Переважна більшість експонатів під відкритим небом.

Відвідувачі мали змогу пройти майстер – клас по роботі з глиною, який був психотерапевтичного характеру за участі психолога закладу, Людмили Таран та створити власний виріб на гончарному колі. Глинотерапія заспокоює, надихає, розвиває. Особливість та унікальність глини полягає у тому, що це справжній природний матеріал. Вона виступає артматеріалом, з якого можна створювати різні вироби, і допомагає звернутись до підсвідомого, долаючи захисні реакції супротиву психіки. Глина допомагає проявити і пропрацювати навіть приховані емоційної стани.
            Глинотерапія — це не про красу виробів, це не про результат творення.           Глинотерапія — це завжди про процес.
            А ще глина вчить не боятися власних помилок і показує, що помилку можна виправити або почати з початку.
            Роботу з глиною порівнюють із станом глибокої медитації, а наші Захисники розповідають ще й про наповнення енергією.

 

676-1729172931.jpg
Міжвідомчий саміт "Актуальні питання організації та проведення медичної реабілітації"
11.10.2024 00:00
Детальніше
izobrazenie-viber-2024-11-13-11-38-34-744.jpg
Екскурсія Дібрівський кінний завод
04.11.2024 00:00
Детальніше
samit.jpg
AMPUTEE REHAB SUMMIT 2024
19.12.2024 00:00
Детальніше
Продовжуючи користуватися цим сайтом, ви даєте згоду на використання файлів cookie .